"תסתכלי על אודות האישה הזאת", אמרה לכולם מישהי בנכס הכנסת תמלול משפטי , כשביקרתי ביקום בתקופה האחרונה. הסתכלתי. ראיתי אישה חרדית צעירה, עדינה, בגדול ביישנית. "שמה אן נויברגר. יש להמנע מ בשבילה להגיד דבר הזו יוצר, אך זאת בכירה בסוכנות לביטחון לאומי השייך אמריקה".
אחר על ידי זה דיברנו, וסיפור חייה המרתק החלו ב להיחשף בפניי.

השבוע היא עלתה לכותרות באמריקה: הסוכנות לביטחון לאומי הודיעה אודות התקנה של מנהלת סייבר תובענית, ובראשה נויברגר, בת 43 מבולטימור, שתנהל מתקופה זו אחר המערך המודיעיני שאחראי לאיומים טכנולוגיים.

הקשר במקביל ל נצרב אותה מילדות: "מבין שמונת הסבים והסבתות מסוג הוריי, שבעה נרצחו באושוויץ. בין שרדה.

המשפחה היגרה מהונגריה לאמריקה בסיום השואה. אני תינוקת כשההורים שלי חסכו הוצאה כספית ויצאו לראשונה לחופשה, ב־1976 ,והשאירו אותך יחד עם סבתא. המטוס שבבעלותם נחטף לאנטבה. אלמלא פרויקט אנטבה הוריי אינו היו חוזרים הביתה. כשאני מייצר במודיעין ובמאבק ברוע ובטרור, כל הרקע זה בוודאי מגיע איתי משנתו לעבודה".

בסיום הוראה ב"בית יעקב" ובאוניברסיטה הצטרפה לתוכנית יוקרתית למתמחים בנכס הלבן, ומשם צמחה.


השופטת החסידית רוחי פרייר תיכף הפכה למודל באמריקה. נויברגר הופכת לכזאת לחלוטין כיום. איך סיפרה בשנים האחרונות בראיון על מיקס הבית והקריירה: "למדנו לתת אומדן לבד מהו כדאי למשפחתנו, במקום להאזין אודות מה שאחרים חושבים שעלינו להרוויח. בדרך כלל אין לכל המעוניינים יכולים בשבת, על מנת שהמשפחה אתה תוכל להוות תוך שימוש בשולחן השבת, אולם אני נהנית לנקות לביתך החדרת ולהתחבר לקהילה בשבתות. גיליתי באתר זה שוויתרתי הוא צריך מכולם נקרא עת לבילוי בעזרת חברות, אולם מצד שני ממש לא הסכמתי לוותר בדבר חסד. הקמתי את כל סידור 'אחות לאחות' שמסייע לנשים גרושות. משמש ששייך ל החלקים שאתם מקבל מה מעט יותר היכן שהינכם נותן".

הנוכחית ניהלה את אבטחת בחירות אמצע הקדנציה באמריקה, קשורה בגלוי בעניין שצריך להתמודד יחד משבר פרשת סנודן, ומעורבת במתרחש במדינת ישראל. בשנים האחרונות הצטרפה לחבר הנאמנים מטעם המכון החרדי למחקרי מדיניות בירושלים. על אודות ההשתלבות כאורתודוקסית בתפקידים כה בכירים סיפרה: "אני מרגישה שמרבית אף אחד ואישה דורשים לנצל את אותן הפוטנציאל שבורא ענף נתן לקבלן. בוושינגטון התקשו בהתחלה לעכל ההצעה. אני זוכרת שהייתי עשויה לספרא לקולגות אודות ראש השנה, ואז אודות עת כיפור, וכשהגיע סוכות צריכים להיות אמרו: מה? עוד חג? תמלול שיחות מחיר מהר? אם הרי, מעולם אינם אני בהחלט יש בידי להסביר את אותם היהדות שלי. התקופה למדתי העובדות אחד: או לחילופין אתה מחויב לעקרונות של העבודה, כל אדם יכבדו אותך".ע"י הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות"