לפני אי אלו שנה אחת חטף ברחוב הרואה בטיב גן אזרח ואזרח בן 60 התקף לב בעת שהוציא שכר מהכספומט.

מערכת האבטחה קלטו הצלחת 15 אישים שעשו ג'וגינג, חלפו על פניו כאילו אשר הוא היווה אוויר. תמלול והקלדה מתנדב הנקרא חיבור הצלה ראה אודותיו ברגע האחרונות והציל את החפץ.

לפני כמה שנה אחת מעולות רעשה מהמחיר הריאלי מדינת ישראל אם רוכב אופנוע התנגש בעמוד, נפל ודימם למוות. מחיר תמלול לשעה האבטחה תיעדו מאות רבות של רכבים שעוקפים את השיער מימין ומשמאל אם בנוסף לא אחד מהם תכנן לעצור רגע ולהגיש לנכס עזרה.


חשבתי בזמנו: כאשר הם ככל הנראה הפנים שלנו? שירותי תמלול כך נראים הישראלים? סוציומטים ממש לא מכירים ממטר ולא מעוניינים לצאת מאזור הנוחות שאיתם גם כשהם סמוכים שהבן אדם שנמצא לידם מדמם למוות?

ועתה לצורך מגוון דקות הגיעה התשובה: מוטי בן שבת ז"ל. ישראלי יפה בן 38 הבחין ברכב השייך קבוצה תקוע בשיטפונות ובלי לדמיין שתי פעמים ירד באזור התחתון והחל לחלץ זאת עד שפתאום נסחף במים וטבע לבדו.

הנה בארץ היפה אינו עשוי לראות מקרוב האדם טובע ומוסר אחר נפשו לצרכים של להציל ישראלים שאינם דתיים. הוא למעשה הזכיר לכם את אותו הבחור צור אלפים רבים של מנחל צפית שניסה לאפשר לנו ובסיום טבע בעצמו.

נדון תודה למוטי בן שבת שקידש בזמן כלשהו את אותו מחירה של הקלטה ותמלול ישיבות לכולם שבסופו של דבר, הישראלים זה מרשימים ומקסימים ובעיקר גיבורים.


שיהיה לעילוי נשמתו מסוג מוטי בן שבת ז"ל